Salamandra - Melodic Speed Metal

18. prosince 2012 v 17:26
ČLENOVÉ
line-long.png(2 kb)
hanka01-small.jpg(7 kb)
Hanka
honza01-small.jpg(7 kb)
Honza
karel01-small.jpg(7 kb)
Vasek
pista01-small.jpg(9 kb)
Jaroslav "Pišta"
pavel01-small.jpg(7 kb)
Pavel
dan01-small.jpg(7 kb)
Dan "Baalberith"

BÝVALÍ ČLENOVÉ
line-long.png(2 kb)
ivan01-small.jpg(57 kb)
Ivan
karel01-small.jpg(8 kb)
Karel
jarda01-small.jpg(24 kb)
Jarda
dalibor01-small.jpg(32 kb)
Dalibor "Panther"


O KAPELE
line-long.png(2 kb)
sala201_h
SALAMANDRU založil kytarista Pavel Slíva, který se již dříve realizoval ve speedových a melodicky-metalových kapelách. CD debut Twilight of Legends byl nahrán v říjnu 1998 ve studiu Citron. Album je jemným mixem melodického metalu s gotickými prvky, divoké pasáže střídají decentní zvolnění. Pozitivní reakce médií (např. recenze a rozhovor v magazínu SPARK, rozhovor v rádiu HELLAX, zařazení na kompilační CD přílohu magazínu WHIPLASH), provází mimořádná přízeň publika. Kromě běžných klubových vystoupení přicházejí i první velké koncerty a festivaly. Za zmínku stojí i fakt, že skupina byla oslovena fan klubem HELLOWEEN, aby přispěla na tributní album věnované těmto legendám... a je neodiskutovatelný fakt, že píseň "Judas" v jejich provedení stojí za zvýšenou pozornost.
sala2007-5+1.jpg(18 kb)
2. řadové album Skarremar bylo nahráno v létě roku 2000 a zavede vás do středověkého království, kde se dějí prazvláštní a veskrze nemilé věci. Třetí CD z roku 2003 Great Moravian Elegies zpracovává naše vlastní legendy a vtáhne nás do doby Velké Moravy. Faces of Chimera (2007) se zabývá lidskými povahovými vlastnostmi... Co je dobré a co špatné ?!? Nejnovějším CD je Time to Change (2010), čas na změnu... čas je věčný, hodiny tikají, čas plyne a bude plynout...nebuďme lhostejní, můžeme ovlivnit spoustu věcí, změnit spoustu věcí...CD bylo pokřtěno na loňském festivalu Masters of Rock. Kmotry byli za přítomnosti mnohých z vás kamarádi ze SABATON.
Aktuální koncertní materiál, s nímž SALAMANDRA v současné době vystupuje, obsahuje songy všech pěti alb. SALAMANDRA odehrála spoustu zajímavých koncertů, jak na festivalech, tak jako klubová vystoupení (Masters of Rock ve Vizovicích, Masters of Rock Cafe ve Zlíně, Planet Music Club ve Vídni, Seříkovka v Plzni, Noc plná hvězd v Třinci, Basinfirefest, More than Fest na Slovensku). Vystoupila také jako support Chroming Rose, Gamma Ray, Stratovarius, UDO, Edguy, Kreator, Grave Digger, Timo Kotipelto, Shaman, TSA v Polsku, Tarja Turunen, Sabaton, Blaze Bayley, UFO… Velkou příležitostí byl "předskok" IRON MAIDEN na jejich pražském koncertě 8.8.2008. Zajímavá je také spolupráce a společné koncerty s italskými skupinami Revoltons a Tarchon Fist, jak v ČR, tak v Itálii.
sala2007-3+3.jpg(57 kb)
Video z koncertu salamandry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 VojBer VojBer | 24. prosince 2012 v 21:16 | Reagovat

Salamandro nedej se VojBer

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama