Hypnotizace - jak na to

20. prosince 2012 v 19:23

Jak hypnotizovat


1. návod - zkus hypnotizovat takhle
1. část: RELAXACE
Kamarádku pohodlně usaď, nebo polož a vyzvi ji, aby se očima fixovala na nějaký bod. Dobré je využít monotónních unavujících podnětů, jako třeba poslouchání tikotu hodin. Nebo ji nech pozorovat předmět, který se stále stejně pohybuje. Co třeba ty hračičky... ty koule v řadě, co se do nekonečna od sebe odrážejí nebo otáčející se hlavolamy? Jestli žádnou z těchto věciček doma nemáš, postačí klidně vynulované blikající digitální hodiny.

2. část: USPÁNÍ
Pak na kamarádku začni působit slovní sugescí. Pomalu, klidným, ale pevným hlasem na ni mluv v krátkých větách. Vsugeruj jí únavu a přicházející spánek. Říkej třeba: "Tvé tělo se uvolňuje. Cítíš, jak ti těžknou ruce i nohy, záda se propadají do podložky. Chce se ti hrozně spát. Víčka tě pálí, jsou těžší a těžší. Oči jsou unavené, pomalu se zavírají...." Pokud jsi začátečnice, bude ti právě tato etapa trvat asi nejdéle, ale s každým novým pokusem ti půjde snáz a rychleji.

3. část: BEZ VĚDOMÍ
Uvolnění tvého "objektu" přechází ve zvláštní spánek - hypnózu, ve které kamarádka vnímá jen tvoje slova a reaguje jen na tvoje sugestivní věty. Když jí třeba řekneš: "Tvoje ruka je lehčí, stále lehčí, zvedá se...", zvedne ruku, aniž by to ovlivňovala vůlí, aniž by o tom vůbec věděla. Jsou zaznamenány i takové případy, kdy hypnotizér řekl svému pacientovi, že ho za chvíli asi omylem spálí na ruce cigaretou. Pak se ho dotkl tužkou a hypnotizovanému naskákaly v tom místě puchýře jako od popálení. Takové drastické způsoby se ale používají jen velmi zřídka a ty se k nim rozhodně neuchyluj.

4. část: POMOCNÉ REFLEXY
Někdy se hypnóza taky kombinuje s tzv. autostimulačním manévrem. V praxi to znamená, že během hypnózy můžeš kamarádce vsugerovat určité reflexy, které u ní budou fungovat v bdělém stavu. Co třeba? Například, že při sevření pěsti přestane mít strach, nebo že se při štípnutí do malíčku přestane stydět. Po probuzení nebude o ničem vědět, ale až ji zrudlou studem štípneš před jejím idolem do malíčku, uvidíš, jak hned rozváže!

5. část: PÚSOBENÍ NA PSYCHIKU
Ve stavu hypnózy můžeš působit i na kamarádčino chování a myšlení, jaké bude po probuzení. Větami jako: "Tvé sebevědomí roste a ty máš stále větší a větší víru v samu sebe. Dokážeš říkat své názory a hájit své zájmy, tvoje stydlivost se zmenšuje..." jí tyto pocity skutečně můžeš vsugerovat, takže po probuzení bude tvá kamarádka opravdu sebevědomější a jistější si sama sebou. Zrovna tak jí můžeš naočkovat odpor k cigaretám nebo trochu zmírnit její nakupovací nadšení, hraničící se zbytečným utrácením... Prostě možností využití je spousta, jen si pamatuj, že v případě, že se ti skutečně podaří druhého zhypnotizovat, nikdy, ale opravdu nikdy, nesmíš svého daru zneužít a jednat se zlým úmyslem.

6. část: PROBUZENÍ
Až budeš chtít ukončit vaši malou "seanci", udělej to prostě stejně, jako se probouzí z autohypnózy. Krátkými a jasnými větami kamarádce vsugeruj, že až se probudí, bude se cítit velmi svěže a plná energie, bude odpočatá a nebude ji nic bolet. Můžeš použít věty jako: "Za chvíli začnu počítat od jedné do deseti a při každém čísle se budeš víc a víc probouzet, až při desítce nabydeš úplného vědomí. Budeš se cítit svěží a odpočatá, nebude tě nic bolet..." Je velmi pravděpodobné, že si kamarádka po probuzení nebude nic pamatovat, ale vsaď se, že se bude cítit přesně tak skvěle, jak jsi jí to naočkovala.

Pokud ti to nejde, ale ty stále věříš, že na to máš, pak zkus návod na autohypnózu přenést tak, aby tvé médium bylo v chrámu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama