Profi poker

5. března 2012 v 18:12
Následující řádky poskytují jakýsi herní manuál pro začínající hráče. Poradíme vám v něm, v jakých pozicích a s jakými kartami se vyplatí zapojit do hry o žetony.

Většina strategických článků týkajících se pokeru se bude vždy alespoň okrajově týkat vaší pozice u stolu. Ta je totiž mnohdy tím nejdůležitějším prvkem, který bude rozhodovat o tom, s jakými kartami vůbec půjdete do hry a jakým způsobem budete s vašimi kartami hrát.

Hra v brzké pozici
Brzkou pozicí myslíme pozici, kdy jste ve hře nuceni hrát jako první či druzí. Částečně sem můžeme počítat i hru na blindech, která ovšem má svá specifika. V okamžiku, kdy zahajujete hru a nemáte žádné informace o tom, co za karty mohou držet vaši soupeři, vyplatí se vám hrát pouze ty nejsilnější karetní kombinace a hrát je agresivně. V brzkých pozicích hrajte hlavně vysoké páry a vysoké "suited connectory" tedy karty typu A-K vždy v jednotné barvě.

Díky tomu, že budete v brzkých pozicích hrát jen nejsilnější karetní kombinace a budete je hrát agresivně, velice si tím usnadníte rozhodování dále ve hře, zejména na flopu. Pro posouzení síly vaší karetní kombinaci si vždy, než se pustíte do hry, zodpovězte otázku, jestli s kartami, které držíte v ruce, budete ochotni pokračovat ve hře i když ještě před flopem hráč na některé z pozdních pozic vsadí a nebo navýší vaší sázku. Pokud je vaše odpověď ano, pak svým kartám můžete věřit.

Hra ve střední pozici
Ve střední pozici se do hry dostává více faktorů. Především už máte informace o tom, jak se zachovali hráči před vámi. Pokud se do hry uvedli pouze základní sázkou (tzv. limp nebo call), mohou držet spekulativní karetní kombinace s pochybnou sílou. Takoví hráči budou pravděpodobně náchylní ke složení karet, pokud se rozhodnete navýšit. To ale musíte provádět opatrně a se silnými kartami, protože ve hře budou stále hráči na pozdních pozicích. Sami také můžete zkusit štěstí "limpováním" s kartami typu "connectors" (4-5, 5-6, J-T apod.) nebo "suited" (karty v barvě, nejlépe s esem).
Jestliže hráč v brzké pozici sám navýšil, bude to pro vás signálem, že drží silné karty a vy tak tomu musíte uzpůsobit svou hru. Pokud se tak stane, budete mnohem častěji zvažovat možnost složení karet a do hry budete vstupovat pouze s těmi nejlepšími kartami. Nebo-li řečeno jinými slovy: pokud hráč před vámi navýšil, budete ve hře pokračovat pouze s kartami, se kterými byste hráli v brzké pozici i vy.

Hra v pozdní pozici
Pozdní pozici myslíme pozici tzv. cut-offu (tj. jedno místo před dealerem) a buttonu (také dealer nebo zkrátka hráč rozdávající karty). V těchto pozicích se budete pouštět do hry s poměrně širokým záběrem startovních kombinací. Vyplatí se vám hrát karty typu connectors, suited karty jestliže alespoň jedna z nich je vysoká (typicky eso nebo král) a všechny páry.

Z pozdní pozice se můžete také pokusit o tzv. krádež blindů. Pokud jsou soupeři před vámi značně pasivní a žádný z nich doposud nenavýšil a nebo dokonce všichni před vámi složili, můžete navýšit, a to i s kartami, se kterými byste jinak do hry vůbec nešli. Velice často soupeři na blindech zhodnotí, že proti vám nemají šanci a karty zahodí.
Problémy s ABC hrou
Výše popsaný návod, který jsme vám ve zjednodušené podobě poskytli, můžeme nazvat klasickou umírněnou pokerovou ABC hrou. Doporučujeme vám se jí držet zejména tehdy, jestli s pokerem začínáte a nejste si zatím příliš jisti vaší hrou.

Jakmile už budete mít odehráno pár tisícovek her a budete mít odpozorováno, jak se soupeři na úrovni, na které hrajete, chovají, vyplatí se vaší hru trošku oživit např. tím, že budete v brzkých pozicích hrát i s horšími kartami a nebo vaše soupeře zaskočíte navýšením i s horšími kartami.

Všechny tyto herní techniky jsou ovšem určeny pro pokročilejší hráče a do začátku vám je nedoporučujeme. Můžeme vám ovšem slíbit, že některými pokročilejšími herními strategiemi se budeme zabývat v některém z příštích článků.
Profi hráči pokeru:

Gus Hansen

V dnešní době pravděpodobně nejznámější profi hráč pokeru Gus Hansen se narodil v roce 1974 v Dánsku kousek od Kodaně. Dnes žije v Monte Carlu v Monaku.
Již od mládí byl Gus Hansen hráčem a milovníkem sportu. Na střední škole se začal věnovat hraní Backammonu. Krátce se věnoval i profi hraní Backgammonu v zámoří, ale brzy přesedlal na mnohonásobně známější a výnosnější Poker. Hraní pokeru se věnuje od roku 1997. Má za sebou řadu vítězných turnajů a ocenění. V roce 2004 byl časopisem People označen za nejvíce sexy profi hráče poker. Dnes je součástí týmu Full tilt. Za svou kariéru si zatím vyhrál více než 5 milionů dolarů. Gus Hansen je znám pro svoji zálibu ve sportu. Fyzickou kondici si udržuje hraním tenisu, fotbalu nebo golfem. Je na 28. místě nejúspěšnějších hráčů pokeru.

Styl hry:

Gus Hansen je znám především svým velmi agresivním stylem hry. Rád blafuje a navyšuje sázky i když v ruce nemá silnou kombinaci.

Přezdívka:

" Great Dane"
Dá se přeložit jako velký Dán nebo Dánská doga. Oba překlady perfektně vystihují jeho hráčské vlastnosti.

Turnaje a úspěchy:

Prvního turnaje se zúčastnil v roce 1996, daleko však nepostoupil. Třikrát vyhrál WPT ( World Poker Tour) a jednou turnaj WPT Bad boys, který je pouze pro zvané hráče. V roce 2004 byl za své úspěchy uveden do síně slávy WPT mezi další pokerové legendy. •
 • Květen 2002 - porazil Johna Juandu ve WPT v Las Vegas a vyhrál 560 000 dolarů.
 • Únor 2003 - druhé vítězství ve WPT v L.A. A vyhrál 530 000 dolarů.
 • Březen 2003 - výhra v WPT Bad Boys v Las Vegas..
 • Leden 2004 - první místo v WPT Caribean.
 • Únor 2005 - první místo v Poker Superstars Invitational. Zápisné do hry bylo 400 000 dolarů Gus si z turnaje odnesl rovný milion dolarů.
 • Březen 2005 - 16. místo na European Poker Tour
 • Září 2007 - první místo v London All Stars Chalenge
 • Říjen 2007 - 5. místo WPT v Barceloně

Doyle Brunson

Doyle Brunson je hráči z celého světa považován za nejlepšího hráče pokeru a právem dnes patří mezi pokerové legendy. Doyle se narodil v roce 1933 v Texasu ve městě Longworth. V mládí byl vynikajícím sportovcem. Věnoval se hraní basketbalu. Krátce hrál pro tým Lakers, ale pak přišel úraz, který jeho slibně rozjetou kariéru náhle ukončil. Po vyléčení se Doyle Brunson začal věnovat hraní pokeru. Jezdil po Texasu, Oklahomě a Louisianě a vyhrával turnaj za turnajem. Časem se k němu přidali Johny Moss a Amarillo Slim a vytvořili tak bezkonkurenční legendární trojici hráčů. Všichni tři jsou dnes považováni za pokerové velikány. Doyle začínal svoji kariéru pokerové hráče v putykách a hernách, později se dostal do velkých a zářivých kasín Las Vegas i celého světa. Začínal s hraním 5 card draw poker, pak přesedlal na 7 card draw poker a nakonec si nejvíc nejvíce oblíbil Texas holdem poker. V době jeho mládí se Texas holdem poker nehrál. Dnes je považován za mistra v Texas Holdem pokeru. Přestěhoval se do Las Vegas, kde s celou rodinou žije dodnes. V roce 1974 vydal knihu o strategii pokeru - Super system, která se stala tak oblíbenou, že v roce 2004 vyšla její aktualizovaná verze Super system 2.

Přezdívka:

Texas Dolly, Godfather of Poker
Godfather of Poker můžeme přeložit jako kmotr Pokeru.

Turnaje a ocenění:

Doyle Brunson se zúčastnil vůbec prvního turnaje WSOP ( World series of poker) v Las Vegas, kde nebyl příliš úspěšný, ale první výhry a úspěchy začali postupně, ale s jistotou přicházet. Doyle vyhrál 2x WSOP s naprosto neuvěřitelnými kartami. Vyhrál na 10 a 2 v různých barvách, dvakrát se dočkal Full house, což se dá považovat za obrovské štěstí. Součástí her WSOP jsou také hry o prestižní náramky z drahých kovů a drahých kamenů pro nejlepší hráče. Doyle Brunsen je vlastníkem deseti náramku WSOP. Stejný počet má další legendární hráč Johny Chan. Jediný, kdo má větší počet náramků za výhry v WSOP je Phil Hellmut, ten vlastní 11 náramnů. Každý z náramků má velmi vysokou hodnotu.
 • 1972 - 3. místo WSOP
 • 1973 - 11. místo na WSOP
 • 1976 - přichází první výhra na WSOP v No limit Texas holdem a 7 card stud
 • 1977 - první místo v Texas Holdem a 7 card stud
 • 1978 - první místo na WSOP v Texas holdem pokeru
 • 1988 - World series of poker - Hall of flame

Dnes se Doyle Brunsen již turnajů neúčastní, turnaje přenechal mladším hráčům, ale Poker stále vášnivě hraje v nejlepších kasinech v Las Vegas. Je ozdobou společenských akci a účastní se exibičních her. Jak sám říká dnes si užívá života a odpočinku.

Joe Hachem

Josef Hachem se narodil v Libanonu v roce 1966. V osmi letech se s rodiči přestěhoval do v Melbourne v Austrálii, kde dnes žije s celou rodinou. Joe byl původním povolání chiropraktik. Svoji původní profesi musel kvůli onemocnění krve opustit. Krátce pracoval jako realitní makléř, ale poker se za krátko stal hlavní náplní jeho života.
V roce 2005 se na něj usmálo štěstí a Joe dostal možnost cestovat do Las Vegas na turnaj WSOP jako doprovod svého kamaráda. V 1000 USD No Limit Texas Holdem poker se probojoval až na desáté místo. Vyhrál 25000 dolarů a mohl si zaplatit vstup na Main Event WSOP 2005. Joe měl neuvěřitelné štěstí. Na turnaji se objevil jako naprostý nováček, převálcoval všechny ostřílené borce, turnaj vyhrál a domů si odvez 7 500 000 milionu dolarů. To co se povedlo Joeovi je snem snad každého hráče. Aby toho štěstí nebylo málo, Joe vyhrál do té doby nejvyšší výhru v WSOP v konkurenci s nejvyšším počtem zapsaných hráčů. Po turnaji dostal nabídku na podepsání smlouvy s Poker Stars, Joe neváhal a členem Poker Stars je dodnes. Joe nastartoval v roce 2005 neuvěřitelnou naprosto kariéru, za niž jak říká je vděčný své ženě, která ho od začátku podporovala a dala mu dostatek odvahy a síly k překonání soupeřů.

Přezdívka:

Diamond Joe
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama